| FABRIC NAME | ANTELOPE FAWN |
| GALLERY ID#: | 1335 |
| PATTERN | CHENILLE/VELVET NOVELTY/EXOTIC |
| COLOR | YELLOW/GOLD |
| WIDTH | 54" |
| GRADE | 47 |
| ABRASION | 36,000 Wyzenbeek Double Rubs (Heavy) |
| CLEANING CODE | S |
| RAILROADED? | YES |
| HORZ REPEAT | H-10 1/2" |
| VERT REPEAT | V-14" |
| CONTENT | 67% POLYESTER 33% RAYON |