| FABRIC NAME | ARRAY MULTI |
| GALLERY ID#: | 1385 |
| PATTERN | PRINT NOVELTY/EXOTIC |
| COLOR | GREEN |
| WIDTH | 55" |
| GRADE | 136 |
| ABRASION | 20,000 Wyzenbeek Double Rubs (Heavy) |
| CLEANING CODE | S |
| RAILROADED? | NO |
| HORZ REPEAT | H-35 1/2" |
| VERT REPEAT | V-31" Half Drop |
| CONTENT | 100% LINEN |