| FABRIC NAME | AVALON TWILIGHT |
| GALLERY ID#: | 1390 |
| PATTERN | CHENILLE/VELVET DAMASK/EMBROIDERY |
| COLOR | BLUE/PURPLE |
| WIDTH | 54" |
| GRADE | 30 |
| ABRASION | 100,000 Wyzenbeek Double Rubs (Heavy) |
| CLEANING CODE | W |
| RAILROADED? | NO |
| HORZ REPEAT | H-13 1/4" |
| VERT REPEAT | V-13 1/4" |
| CONTENT | 100% POLYESTER |