| FABRIC NAME | DIOR ROUGE |
| GALLERY ID#: | 0 |
| PATTERN | GEOMETRIC/DITSY |
| COLOR | BEIGE/BROWN |
| WIDTH | 51" |
| GRADE | 265 |
| ABRASION | 30,000 Wyzenbeek Double Rubs (Heavy) |
| CLEANING CODE | S |
| RAILROADED? | NO |
| HORZ REPEAT | H-25 1/2" |
| VERT REPEAT | V-4" Roll Side x Side |
| CONTENT | 92% COTTON 8% POLYESTER |