| FABRIC NAME | GATEWAY COCOA |
| GALLERY ID#: | 535 |
| PATTERN | STRIPE |
| COLOR | BEIGE/BROWN |
| WIDTH | 54" |
| GRADE | 47 |
| ABRASION | 24,000 Wyzenbeek Double Rubs (Heavy) |
| CLEANING CODE | S |
| RAILROADED? | YES |
| HORZ REPEAT | H-1/2" |
| VERT REPEAT | V-0" |
| CONTENT | 56% POLYESTER 34% ACRYLIC 10% COTTON |