| FABRIC NAME | HIBRITEN CITRUS |
| GALLERY ID#: | 884 |
| PATTERN | GEOMETRIC/DITSY |
| COLOR | YELLOW/GOLD |
| WIDTH | 54" |
| GRADE | 35 |
| ABRASION | 20,000 Wyzenbeek Double Rubs (Heavy) |
| CLEANING CODE | WS |
| RAILROADED? | YES |
| HORZ REPEAT | H-2" |
| VERT REPEAT | V-7" |
| CONTENT | 61% POLYESTER 33% ACRYLIC 6% LINEN |