| FABRIC NAME | JEANNE NOIR |
| GALLERY ID#: | 1014 |
| PATTERN | CHENILLE/VELVET NOVELTY/EXOTIC |
| COLOR | BEIGE/BROWN |
| WIDTH | 54" |
| GRADE | 86 |
| ABRASION | 25,000 Wyzenbeek Double Rubs (Heavy) |
| CLEANING CODE | S |
| RAILROADED? | NO |
| HORZ REPEAT | H-14" |
| VERT REPEAT | V-12" |
| CONTENT | 60% VISCOSE 21% POLYESTER 19% COTTON |