| FABRIC NAME | LARSEN HAVEN |
| GALLERY ID#: | 1671 |
| PATTERN | PLAID |
| COLOR | WHITE/NATURAL |
| WIDTH | 54" |
| GRADE | 21 |
| ABRASION | 30,000 Wyzenbeek Double Rubs (Heavy) |
| CLEANING CODE | SW |
| RAILROADED? | YES |
| HORZ REPEAT | H-1/4" |
| VERT REPEAT | V-1/4" |
| CONTENT | 56% POLYESTER 44% POLYPROPYLENE |
