| FABRIC NAME | MIRABELLE NATURAL |
| GALLERY ID#: | |
| PATTERN | DAMASK/EMBROIDERY |
| COLOR | BEIGE/BROWN |
| WIDTH | 54" |
| GRADE | 82 |
| ABRASION | 22,000 Wyzenbeek Double Rubs (Heavy) |
| CLEANING CODE | S |
| RAILROADED? | NO |
| HORZ REPEAT | H-3" |
| VERT REPEAT | V-7" |
| CONTENT | 32% LINEN 31% RAYON 26% COTTON 11% POLYESTER |