| FABRIC NAME | PETEY LICHEN |
| GALLERY ID#: | 1400 |
| PATTERN | PRINT NOVELTY/EXOTIC |
| COLOR | |
| WIDTH | 54" |
| GRADE | 39 |
| ABRASION | 30,000 Wyzenbeek Double Rubs (Heavy) |
| CLEANING CODE | S |
| RAILROADED? | NO |
| HORZ REPEAT | H-26 1/2" |
| VERT REPEAT | V-26 1/2" |
| CONTENT | 100% POLYESTER |