| FABRIC NAME | VENTURA DOMINO |
| GALLERY ID#: | 941 |
| PATTERN | NOVELTY/EXOTIC GEOMETRIC/DITSY |
| COLOR | BLACK/GRAY |
| WIDTH | 54" |
| GRADE | 48 |
| ABRASION | 40,000 Wyzenbeek Double Rubs (Heavy) |
| CLEANING CODE | S |
| RAILROADED? | YES |
| HORZ REPEAT | H-12 1/2" |
| VERT REPEAT | V-11 1/2" |
| CONTENT | 50% COTTON 50% POLYESTER |